Muzyczne półkolonie zakończone

Opublikowano Lipiec 7, 2015

W pierwszym tygodniu wakacji Stowarzyszenie Menos przeprowadziło półkolonie letnie dla dzieci.

Cykl tygodniowych spotkań pod tytułem „Wakacje z muzyką” odbywał się w czytelni Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią. W ramach półkolonii przeprowadzono warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach rytmiczno-wokalnych, uczyli się śpiewu przez mikrofon, śpiewali przy akompaniamencie gitar.

wakacje z muzyką 025

wakacje z muzyką 127wakacje z muzyką 038

Dzieci miały także możliwość spotkania z pasjonatem origami – panem Arturem Biernackim. Pod jego wskazówkami każdy z uczestników wykonał samodzielnie postać motyla i zajączka.

wakacje z muzyką 085 wakacje z muzyką 067

Dodatkowymi atrakcjami były wyjazdy – do studia nagrań i studia fotograficznego mieszczących się w M-GOK w Wyrzysku oraz na basen do Wyrzyska.

wakacje z muzyką 043

Dzięki uprzejmości właścicieli piekarni Edro-bis w Osieku nad Notecią, uczestnicy półkolonii mieli zapewniony słodki poczęstunek, natomiast Urząd Miejski w Wyrzysku zapewnił transport na basen.

wakacje z muzyką 092

Półkolonie uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu na wspieranie realizacji zadań publicznych, realizowanych w Gminie Wyrzysk w 2015 roku. Partnerem Stowarzyszenia Menos w tym projekcie był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku, dzięki któremu zajęcia mogły odbywać się w czytelni biblioteki w Osieku nad Notecią.

wakacje z muzyką 109

Półkolonie zapewniły uczestnikom kreatywny i aktywny start w wakacje.