OSIEK NA START! 2016

Opublikowano Czerwiec 12, 2016

W sobotę 4 czerwca 2016r. mieszkańcy sołectwa Osiek nad Notecią bawili się na pikniku rodzinnym OSIEK NA START! Była to druga edycja imprezy sportowo-rekreacyjnej na stadionie TSK Orzeł Osiek, której celem jest integracja mieszkańców, wspólna zabawa dzieci z rodzicami i dziadkami oraz propagowanie aktywnych form wypoczynku na świeżym powietrzu.

DSC02521

Część artystyczną przygotowały dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy muzycznej w Osieku nad Notecią.

DSC02536

 

 

Podczas festynu była realizowana 3 edycja kampanii „Uzależnia mnie tylko sport wiosna 2016”, której inicjatorem i organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W ramach tejże przeprowadzono: biegi sztafetowe rodzic-dziecko, wyścigi rowerkowe i wyścigi rowerków biegowych dla najmłodszych, slalom w alkogoglach. Uczestnicy odpowiadali także na pytania z dziedziny profilaktyki alkoholowej.

DSC02549

Dzieci bawiły się także w szereg zabaw i gier takich jak: rzuty do celu, wiewiórka, koguty. Najmłodsi mieli do dyspozycji także profesjonalny plac zabaw.

DSC02541

DSC02544

Wszystkie atrakcje cieszyły się zainteresowaniem uczestników, gromadziły chętnych do zabawy i wspólnego dopingowania zawodnikom w poszczególnych konkurencjach.

DSC02556

Nie mogło zabraknąć także posiłku i napojów, które wydawane były wszystkim aktywnie biorącym udział w poszczególnych aktywnościach.

Piknik rodzinny OSIEK NA START! odbył się dzięki wsparciu jakie organizatorzy otrzymali od Gminy Wyrzysk.

DSC02573

DSC02571

DSC02570

DSC02569

Ponadto imprezę sponsorowali: PPHU FANDRÓB Rafał Maławy, piekarnia „Anna” S.C. Wyrzysk, Zakłady Mięsne „Alojzy Mrotek” Gromadno, Pizzeria „Italiana” , pan Rafał Rózga. M-GOK Wyrzysk zapewnił  profesjonalne nagłośnienie.

DSC02567

Bardzo gorąco dziękujemy za okazaną pomoc!

Przebieg imprezy nie byłby możliwy bez udziału wolontariuszy, którymi byli mieszkańcy naszej miejscowości oraz uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią.

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej sołeckiej inicjatywy.